Balance test na omega -3 / omega -6 mastných kyselin

 

Jedná se o jednoduchý samo test z kapky krve. Test vyhodnocuje nezávislá norská laboratoř VITAS. 

Nejpřesnější způsob jak zjistit poměr omega -3 / omega -6 mastných kyselin. Špatný poměr omega mastných kyselin vede k zánětlivým procesům v těle.

Z testu bude vyhodnoceno 11 mastných kyselin, což je přibližně 98 % mastných kyselin v krvi. Mastné kyseliny zahrnují nasycené, mononenasycené (omega-9) a polynenasycené (omega-6 a omega-3) mastné kyseliny. Výsledek se pak přibližně po 20 dnech zobrazí na webové stránce zinzinotest.com, kde jsou uvedeny informace o poměru omega-6 a -3, obsahu omega -3, profilu ochrany mastných kyselin a dalších. Výsledek testu je anonymní.

 

Jak provést test krok za krokem

1. Nejprve si omyjte ruce mýdlem a dobře opláchněte teplou vodou a osušte. Z obálky vyndejte testovací kartu pro krevní vzorek. Odtrhněte část SAVE (tu si dobře uschovejte) na kartě pro krevní vzorek a vyfoťte identifikační kód (ID) testu. Výsledky testu uvidíte POUZE s identifikačním kódem ID VAŠEHO OSOBNÍHO TESTU. Na stůl umístěte kartu se dvěma kruhy otočenými směrem nahoru.

2. Špičku prstu (doporučuje se prostředníček) očistěte pomocí dezinfekčního ubrousku s obsahem alkoholu. Stimulujte krevní tok tím, že uděláte krouživý pohyb paží nebo zatřesete rukou po dobu 20 vteřin. Vyjměte jednorázovou lancetu. Odstraněním průhledného bezpečnostního uzávěru je lanceta připravena k použití.

3. Umístěte lancetu na spodní část špičky prstu a zatlačte horní část lancety do prstu, dokud neuslyšíte kliknutí - tím dojde k automatickému píchnutí do prstu.

4. Rukama se nedotýkejte kroužků filtračního papíru! Jemně zmáčkněte prst a nechte kapnout  2-3 kapky krve do každého kruhu označeného na kartě pro vzorek krve.
Krev by měla zcela zaplnit vnitřní část kruhů.

5. Po dobu nejméně 10 minut nechejte kartu se vzorkem krve ve vodorovné poloze při pokojové teplotě, aby vzorky zaschly.

6. Vložte kartu pro vzorky zpět do obálky papíru. Poté vložte papírovou obálku do kovového obalu a uzavřete. Důležité: Neodstraňujte schnoucí sáček uvnitř kovového obalu.

7. Uzavřený kovový obal vložte do velké obálky s adresou laboratoře. Na obálku stačí jen přidat poštovní známku.

8. Na internetové stránce www.zinzinotest.com zaregistrujte svůj testovací kód (k tomu slouží část SAVE). Na této webové stránce můžete později najít výsledky svých testů. Trvá to 10-20 dní, než bude výsledek připraven.

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.

Přidat recenzi