VOLAROME přírodní repelent obsahuje pečlivě vybranou směs éterických olejů, která účinně odpuzuje klíšťata, komáry, mouchy, ovády a další obtěžující hmyz. Jeho použití je zcela bezpečné pro vás i okolní prostředí.

  • Repelent má čistě přírodní složení.
  • Neobsahuje DDT, nervové plyny a další škodlivé chemikálie.
  • Repelent obsahuje směs éterických olejů v alkoholu.
  • Použití přímo na pokožku je vhodné pro děti od 3 let.
  • Pro děti do tří let se doporučuje aplikace na oblečení, kočárek apod.

Obsahuje vyváženou kompozici éterických olejů:

Jak VOLAROME repelent od DOCTEUR VALNET voní?

Vůně je příjemná, výrazně bylinná, svěží po mátě.

Jak se VOLAROME repelent nanáší?

Můžete jej použít přímo na pokožku. Neobsahuje oleje, které by zvyšovaly citlivost na slunce. Tedy použití na pokožku je vhodné. Stejně tak můžete aplikovat na oblečení, obuv, ložní prádlo, polštáře, záclony apod. Nezanechává žádné barevné stopy. Osobně používám tento repelent jako přírodní parfém. Nanesu na obvyklé pulsní body (zápěstí a krk) a k tomu přidám kotníky, záda i vlasy.

Stačí jedna aplikace přírodního repelentu? Jak často aplikovat?

Doporučuji aplikovat opakovaně. Například po koupání nebo cca po 2 hodinách pobytu v přírodě.

Má přírodní repelent nějaké další výhody?

Rozhodně ano! Nejenže účinně odpuzuje hmyz, ale také v sobě nese veškerý aromaterapeutický inhalační potenciál jednotlivých složek. Za zmínku stojí namátkou třeba zklidňující vlastnosti levandule a antiseptické vlastnosti eukalyptu i šalvěje.

Dá se udělat přírodní repelent doma? Máte recept na přírodní repelent?

Rádi byste si připravili přírodní repelent z éterických olejů sami doma? Pokud jste proškoleni v aromaterapii, tak se do toho můžete pustit. Nám obyčejným smrtelníkům doporučujeme se spolehnout na profesionály. Důvod? Každý z použitých éterických olejů má svou vlastní maximální koncentraci, ve které je možné jej používat bezpečně přímo na pokožku a nebát se jejího poškození. Éterické oleje jsou nesmírně koncentrované a účinné přírodní látky, které obsahuji i řadu přirozených alergenů a s těmi se musí umět pracovat. Volarome má tu obrovskou výhodu, že za recepturou stojí ty největší kapacity francouzské aromaterapie s lékařským vzděláním. Díky tomu je zachována maximální účinnost a zároveň maximální bezpečnost.

Více o značce DOCTEUR VALNET?

Tradice už od roku 1964. Francouzská firma Cosbionat nabízí pod značkou Docteur Valnet prvotřídní 100% čisté oleje v biokvalitě. Specialitou jsou pak směsi éterických olejů k okamžitému použití, kde není třeba nic míchat ani ředit.

Všechny receptury aromaterapeutických směsí pocházejí z pera doktora Jeana Valneta, který je považovaný za jednoho z otců moderní aromaterapie. Tento francouzský lékař využíval éterické oleje ve válce při ošetřování vojáků, později se aromaterapii věnoval naplno. Byl velkým stoupencem použití éterických olejů v medicíně a je autorem mnoho knih o jejich léčebných účincích. V 60. letech 20. století vyvinul a dlouze testoval receptury zmíněných aromaterapeutických směsí.

Alcohol*, lavandula angustifolia flower water*, lavandula hybrida oil*, pelargonium graveolens oil*, salvia officinalis oil*, mentha arvensis piperascens herb oil*, eucalyptus globulus leaf oil*, cymbopogon winterianus herb oil*, linalool**, citronellol**, geraniol**, limonene**, citral** * 100% z kontrolovaného ekologického zeměděsltví BIO ** přirozeně obsaženy v éterických olejích *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství **přirozeně obsaženo v éterických olejích

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.

Přidat recenzi